1961 yılında  ali tunaboylu önderliğinde ‘’tekstil,manifatura,mefruşat’’ alanlarında toptan alım – satım faaliyetine  başlamış olup , 1986 yılından itibaren  ‘’ tunaboylu tekstil san ve tic a.ş. ‘’ firması olarak  izmir ‘de faaliyetine  devam etmektedir .

Tunaboylu tekstil grubunun  80 çalışanı olup , grubun  istanbul ‘da  2005 yılında  kurulan  ‘’tunaboylu tekstil ürünleri paz  san ve dış tic ltd şti ‘’ adında  pazarlama  firması bulunmaktadır .

Öncelikle  ege bölgesi başta  olmak üzere türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine  hizmet vermektedir . Firmasında 30’un üzerinde kaliteyi türkiyenin bir çok şehrinden ve dünyanın ileri gelen kumaş firmalarından ithal eden firma , erkek grubu , bayan grubu , çocuk grubu, okul grubu ve personel iş kıyafetleri  grubunda geniş yelpazesi altında sunmaktadır .

Okul grubu ekose çeşitliliği sayesinde okul kıyafeti satıcılarının bir numaralı aranan ismi haline gelmiş ve bu sayede 2013 yılında izmir de kurulan  ‘’ izmir okul kıyafeti imalatçıları ve satıcıları dayanışma derneği ‘’ başkanlığına  tunaboylu tekstil yönetim kurulu başkanı  ünal tunaboylu  başkan olarak seçilmiştir .

Ayrıca  bünyemizde  2001 yılında kurulan  , ‘’tunaboylu mefruşat  ev tekstil ürünleri konf .san ve tic ltdi şti ‘’  ünvanı  ile   mefruşat , perde , ev tekstili üzerine  taç’ ın  ege bölgesi baş bayisi olarak hizmet veren grup firması bulunmaktadır .

  Tunaboylu Tekstil Merkez     : Mimar Kemalettin Cad. No:43 Çankaya-İZMİR               +90 232 445 11 00      info@tunaboylu.com.tr  
  Tunaboylu Mefruşat Merkez :  Mimar Kemalettin Cad. No:32 Çankaya-İZMİR               +90 232 445 08 13      tunaboylumefrusat@tunaboylu.com.tr